Třinec si doma vyšlápl na Hradec Králové a dál vítězí. Proti Brnu si zastřílel Litvínov

Profimedia
Třinec ve 21. kole extraligy doma porazil Hradec Králové 4:1 a nadále si užívá dobré formy, jelikož zvítězil již počtvrté v řadě. Při výhře se blýsknul Daniel Voženílek (26), jenž se prosadil hned dvakrát. Výhru si na vlastním ledě zajistil též Litvínov, který porazil Brno 5:1. Skóre duelu přitom už po 16 vteřinách hry otevřel Andrej Kudrna (31).

Třinec – Hradec Králové 4:1

Třinec porazil doma Hradec Králové 4:1 a poslední čtyři zápasy vyhrál bez ztráty bodu se skóre 18:3. Obhájce titulu vedl už po 94 sekundách o dva góly zásluhou tref Arona Chmielewského a Voženílka, který navíc v polovině utkání zvýšil na 3:0 a také obdržel v 50. minutě trest ve hře. Hostující Radek Smoleňák během jeho vyloučení snížil. Konečný výsledek pak technickým zakončením stanovil Marko Daňo.

Detail zápasu Třinec – Hradec Králové 4:1

Litvínov – Brno 5:1

Litvínov porazil Brno 5:1. Severočeši zvítězili v domácím prostředí počtvrté za sebou, když dvoubrankový náskok měli už po 54 sekundách. Kometa po sérii sedmi výher ztratila druhý z posledních tří zápasů. Dvakrát se zapsal mezi střelce útočník Giorgio Estephan. Hosté se navíc prosadili až za stavu 0:5.

Detail zápasu Litvínov – Brno 5:1

Karlovy Vary – Mladá Boleslav 4:3 sn

Karlovy Vary porazily Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a přehrály tak Bruslaře i podruhé v sezoně. Utkání rozhodl Jiří Černoch. Energie si v jedenáctém domácím utkání připsala teprve čtvrtou výhru.

Detail zápasu Karlovy Vary – Mladá Boleslav 4:3 sn

Plzeň – Kladno 1:2 pp

Kladno zvítězilo na ledě Plzně 2:1 v prodloužení a ukončilo sérii osmi porážek ve vzájemných zápasech se Západočechy. Po povedené úvodní dvacetiminutovce vedli hosté po trefě Adama Kubíka, jenže během prostřední části vyrovnal na 1:1 Petr Zámorský a po bezbrankové třetí třetině zajistil Rytířům druhý bonusový bod v prodloužení Jakub Klepiš, který potrestal hru Indiánů bez brankáře. Plzeň si tak připsala třetí prohru za sebou.

Detail zápasu Plzeň – Kladno 1:2 pp

Olomouc – Liberec 4:1

Olomouc porazila Liberec 4:1 a posunula se na čtvrté místo tabulky. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhru Hanáků podepsal Lukáš Nahodil. Dvakrát se domácí prosadili v početních výhodách, v nichž se jim v sezoně dlouhodobě nedaří. Před utkáním měla Olomouc nejnižší úspěšnost využití početních výhod ze všech extraligových týmů.

Detail zápasu Olomouc – Liberec 4:1