Milan vyhrál doma na Giru už třetí spurtérskou etapu, v růžovém pokračuje Pogačar

Jonathan Milan vyhrál na letošním Giru d'Italia už třetí spurtérskou etapu.
Jonathan Milan vyhrál na letošním Giru d'Italia už třetí spurtérskou etapu.Profimedia
Italský cyklista Jonathan Milan (23) vyhrál na letošním Giru d'Italia už třetí spurtérskou etapu a potvrdil své vedení v bodovací soutěži. Růžový trikot po třináctém závodním dnu udržel Slovinec Tadej Pogačar (25), Jan Hirt (33) je před náročným víkendem jedenáctý.

Milan těžil v závěru 179 km dlouhé etapy z Riccione do Centa z práce svého týmu Lidl-Trek, jenž mu připravil do posledních desítek metrů ideální pozici. Olympijský vítěz v týmové stíhačce na dráze navázal na triumfy ze 4. a 11. etapy a vyhrál s velkým náskokem před Polákem Stanislawem Aniolkowským. Třetí byl Němec Phil Bauhaus.

Favorité prožili v nejrovinatější etapě 107. ročníku Gira relativně klidný den a přijeli v hlavním poli. Pogačar tak stále vede o 2:40 minuty před Kolumbijcem Danielem Martínezem, český vrchař Hirt ztrácí šest minut.

Cyklisty bojující o celkové umístění čeká klíčový víkend. V sobotu je na programu časovka a v neděli náročná horská etapa s cílem v Livignu.