Bez dodatečně nominovaných. Šilhavý přivítal na reprezentačním srazu hned šest nováčků

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Bez dodatečně nominovaných. Šilhavý přivítal na reprezentačním srazu hned šest nováčků
Jaroslav Šilhavý nemusel dělat žádné další změny v nominaci.
Jaroslav Šilhavý nemusel dělat žádné další změny v nominaci.
@ceskarepre_cz
Česká fotbalová reprezentace se v poledne sešla v Praze k prvnímu letošnímu srazu před úvodními dvěma zápasy kvalifikace mistrovství Evropy proti Polsku a v Moldavsku. Trenér Jaroslav Šilhavý (61) nemusel poté, co již v minulém týdnu vypadl z kádru zraněný útočník Leverkusenu Patrik Schick (27), dělat žádné další změny v nominaci. K dispozici má 24 hráčů, z toho tři brankáře.

V nominaci na úvodní dva letošní zápasy reprezentace je nezvykle hned šestice nováčků David Douděra, Martin Vitík, Lukáš Sadílek, Tomáš Čvančara a David a Matěj Juráskové. Místo nejlepšího střelce Schicka, který má vleklé problémy s tříslem, Šilhavý nikoho dodatečně povolávat nebude, neboť má v kádru další čtyři útočníky. Odpoledne čeká mužstvo první trénink, večer se pak tým zúčastní vyhlášení ankety o nejlepšího českého hráče roku.

V dalších dnech se reprezentanti budou v Praze připravovat na páteční vstup do kvalifikace v Edenu proti Polsku, které je papírově nejtěžším soupeřem v pětičlenné skupině E. O tři dny později se Šilhavého svěřenci představí v Moldavsku. Zbylými soupeři v kvalifikaci budou Albánie a Faerské ostrovy.

Na evropský šampionát v příštím roce v Německu postoupí první dva týmy z každé skupiny. O zbylá tři místa na turnaji se v play off podle pořadí v Lize národů utká 12 zemí, které neuspějí v klasické kvalifikaci. Český celek od rozdělení federace na Euru ještě nikdy nechyběl, předloni na kontinentálním šampionátu došli Šilhavého svěřenci do čtvrtfinále.