Další prohra. Plíškové odešel servis a v boji o čtvrtfinále v San Diegu nestačila Vekičové

Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková.ČTK
Tenistka Karolína Plíšková (30) se do čtvrtfinále turnaje v San Diegu neprobojovala, Chorvatce Donně Vekičové (26) podlehla za 75 minut jasně 3:6, 2:6. Rodačka z Loun prohrála třetí ze čtyř posledních zápasů.

Bývalá světová jednička Plíšková doplatila na slabší podání, při servisu vyhrála jen tři z devíti her. S Vekičovou prohrála po 10 letech a nenavázala na předchozí sérii šesti výher.

Statistiky utkání

V prvním setu prohrávala Plíšková brzy 0:3 a po čtyřech ztracených servisech přišla o první dějství za 39 minut. Udělala v něm pět dvojchyb. Na začátku druhé sady Vekičová podklouzla a chvíli si prohmatávala pravou nohu, ve hře ji to ale neomezilo. Od stavu 2:2 získala 77. hráčka světa čtyři gamy po sobě a utkání dotáhla k vítězství. Pomohla si také šesti esy.

Ve čtvrtfinále Vekičová narazí buď na Bělorusku Arynu Sabalenkovou, nebo Američanku Sloane Stephensovou.