Livesport Daily #727: Týmově se mi to nelíbilo. Chtíč jsme měli jen s Kanadou, říká Rulík

Livesport Daily #727: Týmově se mi to nelíbilo. Chtíč jsme měli jen s Kanadou, říká Rulík
Livesport Daily #727: Týmově se mi to nelíbilo. Chtíč jsme měli jen s Kanadou, říká RulíkLivesport

Radim Rulík (60) má za sebou první olympiádu v pozici hlavního trenéra národního týmu. V čem by poopravil vlastní výroky na adresu rozhodčích a jejich výkonů na turnaji v Miláně? Proč se nepodařilo ideálně nastavit hlavy hráčů? Jak vidí svou budoucnost po vypršení stávajícího kontraktu? A plánuje na blížícím se světovém šampionátu zásadní obměnu reprezentačního kádru? To jsme v podcastu Livesport Daily probrali přímo s Radimem Rulíkem.

Čeští hokejisté skončili na olympijském turnaji ve čtvrtfinále, kde sahali po senzační výhře nad Kanadou. Zázrak se nakonec nestal, a tak tým trenéra Rulíka opustil dějiště ZOH v Miláně s bilancí dvou výher a tří porážek na konečném osmém místě. Sám kouč hovořil v průběhu turnaje o zadřeném motoru reprezentačního mužstva.

"Jednoznačně šlo o nastavení hlavy a mentální přípravu. Každý hráč jde do zápasu s tím, že má jasné myšlenky na to, jakým způsobem se chce na ledě prezentovat a jak chce hrát. A právě tohle se mi týmově vůbec nelíbilo, přišlo to až v posledním utkání proti Kanadě. Takhle jsme se měli prezentovat celý turnaj. Budu se to snažit směrem k blížícímu se MS uchopit tak, aby tohle byla porážka, která nám pomohla. Jedna věc je skladba kádru, ale druhá je chtíč a týmové srdce, a to se objevilo až ve čtvrtfinále," hodnotí Rulík.

V úterní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také probírali:

Obměnu kádru na blížícím se MS.

Výroky na adresu rozhodčích.

Budoucnost u reprezentace.

Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – Spotify a Apple Podcasts.