Palicová začala kvalifikaci na Livesport Prague Open vítězně, slaví také Šalková

Palicová začala kvalifikaci na Livesport Prague Open vítězně, slaví také ŠalkováLIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)
Barbora Palicová (18) přehrála v sobotu v prvním kole kvalifikace pražského WTA turnaje Livesport Prague Open Slovenku Viktórii Kužmovou (24) 7:5 a 6:2 a pouze jedno vítězství ji dělí od účasti v hlavní soutěži. Zaválela také až 424. světa Dominika Šalková (18), která porazila 2:6, 6:4 a 6:2 australskou tenistku Astru Sharmovou (26).

Palicová sice v první sadě ztratila vedení 4:2, ale set pro sebe nakonec získala, díky čisté hře při servisu své soupeřky. Druhá sada už byla pro českou tenistku snazší. Jistě si držela svůj servis a po hodině a 20 minutách zkompletovala vítězství. Palicová nastřílela během utkání pět es.

Kvalifikační duel nezvládla Nikola Bartůňková, která podlehla v třísetové bitvě Oksaně Selechmetěvové a končí i Tereza Smitková, která nestačila na rakouskou hráčku Sinju Krausovou.

Vítězství naopak oslavila Dominika Šalková, která ve třech setech porazila výrazně lépe postavenou Astru Sharmovou z Austrálie. Duel Miriam Kolodziejové s Izraelkou Linou Gluškovou byl kvůli nepřízni počasí odložen na neděli.