Satoranský pomohl Barceloně 11 body v Evropské lize k výhře nad Partizanem

Satoranský pomohl Barceloně 11 body v Evropské lize k výhře nad PartizanemProfimedia
Basketbalisté Barcelony vyhráli v Evropské lize nad Partizanem Bělehrad 79:68 a po předchozí prohře s obhájci prvenství Andadolu Efes se vrátili na vítěznou vlnu. Český reprezentant Tomáš Satoranský (31) byl s jedenácti body druhým nejlepším střelcem Katalánců, Jan Veselý (32) dal proti svému bývalému klubu čtyři body a přidal pět doskoků.

Barcelona se oklepala po horším vstupu do zápasu a ještě do poločasu skóre před domácími fanoušky otočila. Druhou čtvrtinu španělský tým vyhrál 22:11 a soupeře už před sebe nepustil. Satoranský, jenž se blýskl i efektní smečí po individuální akci, přidal k jedenácti bodům i po třech doskocích a asistencích.

Nejužitečnějším hráčem domácích byl Nicolas Laprovittola s 13 body, šesti asistencemi a třemi doskoky. V dresu soupeřů se stal střelcem zápasu Danilo Andjušič s 23 body.

Přehled zápasu Barcelona - Partizan 79:68