Ani druhá příprava neklapla, české házenkářky remizovaly se Švédskem 26:26

Profimedia
České házenkářky v druhém přípravném utkání ve Švédsku velmi překvapivě remizovaly 26:26. Národní tým ve druhém zápase pod vedením norského trenéra Benta Dahla (52) vedl po přestávce až o pět branek, ale nadějný náskok neudržel a favorit v závěru vyrovnal. Deseti góly se blýskla Markéta Jeřábková (26). V pátek v úvodním vzájemném duelu utrpěly reprezentantky ve Švédsku debakl 20:36.

Oproti prvnímu zápasu udělal Dahl jednu změnu v sestavě, kvůli drobným zdravotním potížím chyběla Malá. Češky na rozdíl od pátečního souboje začaly velmi dobře a rychle si vytvořily tříbrankový náskok. Švédky, které v příštím týdnu na rozdíl od Dahlových svěřenkyň vstoupí do mistrovství Evropy, se ale dokázaly dotáhnout a do poločasu vyrovnaly na 12:12.

I po změně stran český tým nečekaně diktoval tempo, byť byl před zápasem obrovským outsiderem se sázkovým kurzem na vítězství okolo 20:1. Hostující hráčky dobře kombinovaly a necelých devět minut před koncem odskočily do vedení 24:19.

Utkání Švédsko - Česko

Nakonec ale možné cenné a nečekané vítězství nevybojovaly. Švédky dokázaly v 59. minutě vyrovnat na 25:25, český celek pak sice znovu skóroval, ale domácí hráčky ještě stihly odpovědět.

Dahla, který převzal český tým v létě po odvolaném Janu Bašném, čeká s novými svěřenkyněmi od úterý do čtvrtka tradiční turnaj čtyř O štít města Chebu. Postupně se reprezentantky utkají s Egyptem, německým bundesligovým klubem Neckarsulmem a "béčkem" Norska.