Barcelona po pěti výhrách nestačila ve šlágru EL na Olympiakos, Češi se neprosadili

Olympiakos doma⁠ porazil Barcelonu
Olympiakos doma⁠ porazil Barcelonu @FCBbasket
Basketbalisté Barcelony v šlágru Evropské ligy prohráli v hale Olympiakosu Pireus 70:77. Španělský tým s rozehrávačem Tomášem Satoranským (31) a pivotem Janem Veselým (32) neuspěl v soutěži po pěti předchozích výhrách a zůstal v tabulce třetí o jedno vítězství za řeckým soupeřem.

Olympiakos –⁠ Barcelona 77:70

Čeští reprezentanti tentokrát nepatřili k tahounům. Veselý za 14 minut hry zaznamenal jeden dvoubodový koš, Satoranský strávil na palubovce zhruba o deset minut déle, ale ze hry se pokusil o jedinou, neúspěšnou střelu a proměnil jeden ze dvou trestných hodů.

Nejlepším střelcem zápasu byl jejich spoluhráč Nikola Mirotič s 18 body, v domácím dresu dal o dva méně Shaquielle McKissick. Barcelona ve druhé čtvrtině ztratila jedenáctibodový náskok a od úvodu druhé půle už jenom marně dotahovala vedení soupeře. Olympiakos vyhrál i druhý vzájemný zápas v sezoně a vystřídal v čele tabulky Real Madrid, který ve své hale prohrál španělský duel s Baskonií 81:85.