Satoranský s Veselým nezabránili porážce Barcelony ve šlágru Euroligy v Boloni

Tomáš Satoranský zaznamenal proti Boloni devět bodů a po pěti doskocích i asistencích.@FCBbasket
Barcelona s českými reprezentanty Janem Veselým (33) a Tomášem Satoranským (32) prohrála ve šlágru Evropské ligy v Boloni 75:80. Španělský klub v utkání promarnil šestnáctibodové vedení z druhé čtvrtiny a po 12. kole má na druhém místě tabulky už jen o výhru více než italský soupeř na třetí příčce.

Virtus Boloňa – Barcelona 80:75

Teprve třetí porážce v soutěži nezabránilo ani české duo. Pivot Veselý byl se 13 body druhým nejlepším střelcem Barcelony po Willym Hernangómezovi, přidal k tomu i šest doskoků. Satoranský zaznamenal devět bodů a po pěti doskocích i asistencích.

Po jeho trojce v závěru předposlední minuty šli hosté do vedení 75:74, jenže další body nepřidali. Domácí táhl dánský rozehrávač Gabriel Lundberg, autor 21 bodů a čtyř trojek včetně té rozhodující 16 sekund před koncem za stavu 76:75.