Boston i díky Tatumovi otočil utkání NBA s Lakers, New Orleans prohrálo v Utahu

Boston i díky Tatumovi otočil utkání NBA s Lakers, New Orleans prohrálo v UtahuProfimedia
New Orleans nestačilo na Utah a v jeho hale prohrálo 100:121, vedoucí tým Západní konference NBA tak padl po sedmi výhrách v řadě. Basketbalisté Jazz jsou ve stejné tabulce osmí. Boston proti Lakers promarnil vedení o 20 bodů, pak naopak stáhl třináctibodové manko a nakonec rozhodl v prodloužení o výhře 122:118. Jayson Tatum (24) k ní přispěl 44 body.

Utah – New Orleans 121:100

Hráči Jazz povolili hostům proměnit jen čtyři z 27 trojek. Skvělý duel odehrál z lavičky Malik Beasley, jenž měl 21 bodů včetně pěti trojek a pomohl ukončit sedmizápasovou vítěznou sérii Pelicans hrajících bez Brandona Ingrama.

Přehled zápasu Utah – New Orleans

LA Lakers – Boston 118:122p

Lakers ještě dvě minuty před koncem čtvrté části vedli o sedm bodů, v závěru ale nepřidali ani koš a Celtics snížili pěti body Marcuse Smarta. Tatum vyrovnal 17 sekund před koncem. Domácí ještě měli možnost vítězné střely, LeBron James ji ale v poslední sekundě neproměnil.

Tatum při 44 bodech trefil 15 z 29 střel včetně pěti trojek, Jaylen Brown měl 25 bodů a 14 doskoků, oba odehráli 43 minut. Lakers táhl Anthony Davis s 37 body a 12 doskoky. James nasbíral bodů 33 a Russell Westbrook 20 bodů a 14 doskoků. Lakers mrzela o to více série 31:5 ve druhém poločase.

Přehled zápasu LA Lakers – Boston

Milwaukee – Golden State Warriors 128:111

Basketbalisté Golden State prohráli souboj posledních dvou šampionů s Milwaukee jasně 111:128 a bilanci na hřištích soupeřů mají tristní – dvě výhry a 12 proher. Hvězdou byl domácí Janis Adetokunbo s 30 body a 12 doskoky. Bucks ubránili Stephena Curryho, jenž sice nasbíral 20 bodů, trefil ale jen šest ze 17 střel, z toho tři z 10 trojek.

Přehled zápasu Milwaukee – Golden State Warriors

Houston – Phoenix 111:97

Už pátou porážku za sebou utrpěl Phoenix, tentokrát 97:111 v Houstonu. Opět bez zraněného Devina Bookera mu nepomohlo ani 18 bodů Mikala Bridgese či 16 bodů a sedm asistencí veterána Chrise Paula. Houston nicméně zůstal na západě poslední.