Pekhart opět potvrdil střeleckou formu, za Legii se prosadil i v Konferenční lize

Pekhart se prosadil i v Evropské konferenční lize.
Pekhart se prosadil i v Evropské konferenční lize.Profimedia
Tomáš Pekhart (34) v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy pomohl fotbalistům Legie Varšava gólem k remíze 2:2 na hřišti kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Český reprezentant snížil v 63. minutě na 1:2 a ztrátu polského celku smazal v 86. minutě Blaž Kramer.

Pekhart navázal na vydařený vstup do polské ligy z minulého týdne, kdy hattrickem zařídil domácí vítězství Legie 3:0 nad Lodží. Odveta s Šymkentem je na programu příští čtvrtek.

Maltský tým Gzira zdolal doma 2:0 Dudelange z Lucemburska a je blíž případnému souboji ve 3. předkole s Plzní, která na úvod remizovala bez branek s Dritou. Švédský Kalmar podlehl na svém hřišti 1:2 Pjuniku Jerevan. S lepším z této dvojice by se v případě postupu utkali pražští Bohemians 1905, "Klokani" ale ve čtvrtek prohráli na hřišti Bodö/Glimt 0:3.