My hráči stojíme na 100 procent za trenérem, je skvělý, řekl Bellingham na adresu Alonsa

Bellingham přijímá pokyny od Xabiho Alonsa.
Bellingham přijímá pokyny od Xabiho Alonsa.Thomas COEX / AFP / AFP / Profimedia

Záložník Realu Madrid Jude Bellingham (22) se po porážce 1:2 s Manchesterem City v Lize mistrů postavil za trenéra Xabiho Alonsa (44), o jehož odvolání se spekuluje. Spousta hráčů týmu má s koučem skvělý vztah, zdůraznil anglický fotbalista po utkání v rozhovoru s TNT Sports.

Alonso podle španělských zdrojů dostal od vedení klubu ultimátum porazit "Citizens", což nesplnil. "My hráči stojíme na 100 procent za trenérem. Je skvělý. Osobně s ním mám skvělý výborný a vím, že tak to má i spousta kluků," uvedl Bellingham.

Média si nicméně kladou otázku, zda středeční porážka znamená konec šestiměsíční vlády Xabiho Alonsa na Santiago Bernabéu. "Zasedání představenstva, které se konalo po nedělní prohře s Celtou Vigo, nikdy není dobrým znamením a mohlo by se brzy znovu sejít, aby rozhodlo. Španělovy šance na udržení funkce byly před zápasem mizivé, po další porážce se své pozice každopádně drží jen konečky prstů," uvedl web BBC Sport.

Bellingham a jeho statistiky proti City.
Bellingham a jeho statistiky proti City.Opta by Stats Perform

První trenérský duel Alonsa a Pepa Guardioly od jejich společné práce jako hráče a šéfa v Bayernu Mnichov by se mohl ukázat jako zásadní. "Jsme k sobě kritičtí, ale musíme dál věřit, dál pracovat a doufat, že těžké časy pominou," řekl Alonso. Líbil se mu celkový přístup, litoval porážky a prohlásil, že tým se i přes špatné výsledky v posledních zápasech zvedá.

"Výsledky jsou takové, jaké jsou. Vaše interpretace je jiná věc. Pro mnoho trenérů to není nová situace a musíme s ní žít, zejména v Realu Madrid. Musíme se k tomu postavit s klidem, zodpovědností a sebekritikou, ale s vědomím, že se to může změnit. Navzdory výsledku jsem viděl pozitiva. Stále jsme ve hře o postup," poukázal Alonso.

Situace v kabině podle Bellinghama napjatá není. "Po sérii remíz jsme se spolu otevřeně bavili a věřili, že horší forma už je za námi. Zatím se tak nestalo, ale nikdo neskládá zbraně, nikdo si nestěžuje ani nenaříká. Bereme to s klidem a bojujeme dál," uvedl anglický reprezentant.

"Stále se to snažíme vyřešit v šatně, bez ohledu na to, co se děje venku. Víme, že nám to nepomáhá. Jedna věc je, jak si vedeme v zápasech. Pořád dostáváme góly, což nás pak nutí hrát tak, jak nechceme," řekl Bellingham.

Statistiky zápasu.
Statistiky zápasu.Opta by Stats Perform

Real se v Lize mistrů po šesti kolech ligové fáze stále drží na sedmé příčce v elitní osmičce. V LaLize ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu. "Máme vše, co potřebujeme, abychom se zvedli. Potřebujeme možná trochu štěstí nebo něco, co si musíme interně probrat. Věřím, že sezona nekončí jen proto, že nám to teď nejde," prohlásil Bellingham.

Real Madrid – Manchester City 1:2