Měsíc bez ligové výhry a trable s poníženou hvězdou. Neapol trpí mistrovskou kocovinou

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Měsíc bez ligové výhry a trable s poníženou hvězdou. Neapol trpí mistrovskou kocovinou
Victor Osimhen je momentálně se svým zaměstnavatelem "na nože".
Victor Osimhen je momentálně se svým zaměstnavatelem "na nože".
Profimedia
Ve sportovní terminologii se tomu říká "mistrovská kocovina". Touhle bolestí momentálně trpí v Neapoli. Úřadující vítěz Serie A nezažívá ideální vstup do nové sezony – po jedné porážce a dvou remízách z pěti úvodních zápasů jí patří až sedmé místo v tabulce. Jako daleko větší problém se však ve světle posledních událostí ukazují vztahy uvnitř klubu. Jeden z předních strůjců titulového úspěchu je totiž s Partenopei na nože.

Řeč je o Victoru Osimhenovi, který podle posledních informací zvažuje proti klubu podniknout právní kroky. Alespoň to v prohlášení tvrdí jeho agent. "Zveřejnit něco takového na oficiálním klubovém kanálu je nepřijatelné, i když bylo video následně staženo. Victora se to velmi dotklo," uvedl Roberto Calenda.

O co vlastně jde? V posledním ligovém zápase se Nigerijec dožadoval odpískání penalty, načež mu bylo vyhověno. Jenže míč ze značky pokutového kopu napálil mimo prostor tří tyčí a Neapol nakonec hrála v Boloni bez branek, což je v součtu s předchozí remízou v Janově (2:2) a domácí porážkou s Laziem (1:2) pro obhájce titulu komplikace.

Aby toho nebylo málo, Osimhenův nepovedený moment marketingové vedení Neapole zvěčnilo, když přidalo na platformu TikTok zrychlený sestřih výše popisovaného momentu s až parodickým hlasem a popiskem "Gimme penalty, please".

"Jde o závažnou skutečnost, která hráče velmi vážně poškozuje. Navíc v těžkém období mezi mediálními procesy a falešnými zprávami, kterým musí čelit. Vyhrazujeme si právo podniknout právní kroky a jakoukoli užitečnou iniciativu na ochranu Victora," dodal agent autora 26 ligových branek z poslední sezony.

S více než jasnou odpovědí na aktuální situaci přispěchal i sám hráč, když ze svého Instagramu smazal takřka všechny fotky v neapolském dresu. Nigerijcův profil tak aktuální zdobí pouze snímky z reprezentačních duelů a osobního života.

V Neapoli by měli rychle jednat – už ve středu večer totiž čeká Partenopei další ligový duel. Proti Udinese, které udrželo v poslední třech zápasech dvě čistá konta, bude obhájce titulu svého elitního střelce určitě potřebovat. A pokud nedojde k usmíření, riskují pod Vesuvem nejen další ligovou ztrátu. Lednové přestupové okno je totiž za rohem.

Neapol – Udinese