Hendersonová vyhrála druhý major kariéry, Kordová skončila na osmém místě

Golfistka Hendersonová vyhrála Evian Championship o jednu ránu.
Golfistka Hendersonová vyhrála Evian Championship o jednu ránu.Profimedia
Brooke Hendersonová (24) vyhrála Evian Championship ve Francii a připsala si druhé vítězství na turnajích kategorie major. Kanaďanka triumfovala s náskokem jedné rány s výsledkem 17 úderů pod normu hřiště. Na dělené osmé pozici dokončila turnaj Nelly Kordová (23) z USA.

Hendersonová zahájila turnaj dvěma koly na 64 ran (-7), což se jí povedlo jako první golfistce na majoru v historii. V dalších dnech se postupně zhoršovala na 68 a 71 úderů, nicméně vedení uhájila. Rodačka z Ontaria navázala na své premiérové vítězství na majoru z roku 2016, kdy coby osmnáctiletá vyhrála PGA Championship.

Druhá skončila s odstupem jedné rány Američanka Sophia Schubertová, pro niž je tento výsledek zdaleka největším úspěchem kariéry. Se ztrátou dalšího jednoho úderu se o třetí místo podělilo pět golfistek. Dalších sedm hráček se vešlo na osmou pozici, mezi nimi i olympijská vítězka a po polovině turnaje průběžně druhá Nelly Kordová z USA.

Posledním majorem v letošním kalendáři LPGA Tour bude srpnové Women's British Open ve Skotsku.