Více

Hry poprvé v Africe? Egypt se bude ucházet o pořádání olympiády v roce 2036

Egypt může jako první africká země hostit olympiádu.
Egypt může jako první africká země hostit olympiádu.Profimedia
Egypt se může stát prvním africkým státem, který bude hostit olympiádu. Tamní ministr mládeže a sportu Ašraf Sobhi v sobotním prohlášení uvedl, že jeho země se bude ucházet o pořádání her v roce 2036. Afrika je jediným trvale obydleným kontinentem, kde se OH dosud nepořádaly.

Ministr Sobhi během přijetí předsedy Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha v Káhiře uvedl, že egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí dal žádosti zelenou. V prohlášení egyptského kabinetu je citováno Bachovo prohlášení, že tamní sportovní infrastruktura je schopna i takto velkou akci uspořádat.

Proces podávání žádostí o pořádání her v roce 2036 ještě nezačal, přičemž se objevily zprávy o zájmu Německa, Mexika, Turecka, Indie či Kataru. Letní olympiáda se v roce 2024 bude konat v Paříži, v roce 2028 v Los Angeles a v roce 2032 v australském Brisbane.