První čtvrtfinále po více než roce a půl. Wawrinka v Metách porazil Medveděva

Stan Wawrinka byl ve čtvrtfinále naposledy loni v únoru.
Stan Wawrinka byl ve čtvrtfinále naposledy loni v únoru.Profimedia
Švýcarský tenista Stan Wawrinka (37) postoupil na turnaji v Metách poprvé od loňského února do čtvrtfinále na okruhu ATP. Někdejší třetí hráč světa, který musel po sérii zranění a propadu žebříčkem bojovat o účast v hlavní soutěži v kvalifikaci, získal ve druhém kole skalp nedávné světové jedničky Daniila Medveděva (26). Prvního nasazeného ruského tenistu zdolal 6:4, 6:7, 6:3.

Sedmatřicetiletý Wawrinka, jenž nyní v pořadí ATP figuruje až na 284. místě, vyhrál nad aktuální světovou čtyřkou ve čtvrtém vzájemném duelu podruhé za sebou. V dosud posledním měření sil na Australian Open 2020 udolal Medveděva po pětisetové bitvě a i tentokrát byl zápas vyrovnaný. Švýcar proměnil druhý mečbol po téměř dvou a půl hodinách.

O účast v semifinále se trojnásobný grandslamový šampion utká se Švédem Mikaelem Ymerem.