Šelmy Brno poprvé ovládly extraligu volejbalistek, Liberec porazily i potřetí

Šelmy Brno poprvé ovládly extraligu volejbalistek.
Šelmy Brno poprvé ovládly extraligu volejbalistek.Profimedia
Šelmy Brno poprvé ovládly extraligu volejbalistek. Duklu Liberec doma porazily 3:1 na sety a finálovou sérii vyhrály 3:0 na zápasy. Po vítězství v základní části neztratily v play off jediný zápas, neporazitelnost na závěr sezony prodloužily na 18 utkání.

Šelmy Brno – VK Liberec 25:21, 23:25, 25:16, 25:19

Po loňském stříbru Šelmy došly až na vrchol po šesti letech působení v nejvyšší domácí soutěži. Vznikly v roce 2018 jako projekt pro volejbalistky, které se chtějí věnovat i jiným aktivitám. Dnes po vítězství v první sadě 25:21 sice prohrály druhý set v koncovce 23:25, ale další dvě dějství ovládly 25:16 a 25:19.

Nejproduktivnější hráčkou zápasu byla liberecká univerzálka Nikola Kvapilová, ale ani jejích 35 bodů vítězkám Českého poháru na prodloužení finálové série nestačilo. Dukla tak má stále jediný titul z "covidové" sezony 2020/2021.