Pinturault vynechá sjezdy SP ve Val Gardeně: Pro mě nová trať a byl tu jen jeden trénink

Adam Pinturault do Val Gardeny nezamíří.
Adam Pinturault do Val Gardeny nezamíří.Profimedia
Trojnásobný olympijský medailista Alexis Pinturault (32) vynechá oba nadcházející sjezdy Světového poháru ve Val Gardeně. Švýcarský lyžař o tom informoval na sociálních sítích.

"Je to pro mě nová trať, na které byl navíc jen jeden trénink," vysvětlil dvaatřicetiletý Pinturault, který se tak v Itálii představí jen v pátečním superobřím slalomu. První sjezd je na programu ve čtvrtek a druhý v sobotu.

Počasí v nové sezoně Světového poháru zatím lyžařům dovolilo odjet jen dva závody. Trojnásobný mistr světa a majitel velkého glóbu z roku 2021 Pinturault se představil pouze v sobotním obřím slalomu ve Val d'Isere, kde byl pátý.