Anglie a Německo vstřelily ve druhém poločase šest branek, Itálie v Lize národů postupujeAFP
Italští fotbalisté zvítězili v Maďarsku 2:0 a postoupili do Final Four Ligy národů. Anglie, která sestoupila z elitní skupiny, remizovala po divokém druhém poločase s Německem 3:3.

Maďaři po senzační páteční výhře 1:0 v Německu vedli skupinu A3 o dva body před Italy, mezi nejlepší čtyřku se však nakonec nedostali. Hosté se v Budapešti ujali vedení v 27. minutě zásluhou Raspadoriho. Pojistku přidal krátce po změně stran Dimarco.

Úřadující mistři Evropy doplnili ve Final Four Chorvaty a Nizozemce. Poslední účastník vzejde ze vzájemného úterního souboje mezi Portugalskem a Španělskem v "české" skupině.

Statistiky utkání Maďarsko - Itálie

V utkání Anglie - Německo padly všechny branky po přestávce. Hosté odskočili do dvoubrankového vedení, když se trefili Gündogan z penalty a Havertz. V rozmezí 72. až 83. minutě domácí otočili stav, postupně se prosadili Shaw, Mount a z pokutového kopu Kane, který se trefil proti Němcům ve čtvrtém utkání v řadě. To se povedlo dosud jen Maďarovi Imremu Schlosserovi v letech 1909-1912. Konečný výsledek stanovil Havertz. Angličané nevyhráli pošesté za sebou, tolik zápasů bez výhry měli naposledy v roce 1993.

Statistiky utkání Anglie - Německo

Rumunsko ve skupině B3 zdolalo 4:1 Bosnu a Hercegovinu, která už před zápasem měla jistý postup do elitní skupiny. Finsko zvítězilo v Černé Hoře 2:0.

Gruzie vyhrála na Gibraltaru 2:1 a potvrdila postup do skupiny B. Bulharsko zvítězilo v Severní Makedonii 1:0.