Barcelona v Eurolize porazila Berlín. Satoranský si připsal 11 bodů, Veselý šest

Profimedia
Čeští basketbalisté Tomáš Satoranský (31) a Jan Veselý (32) pomohli Barceloně k vítězství 88:86 na hřišti Alby Berlín. Katalánský klub vyhrál v Evropské lize třetí zápas po sobě. Německý mistr, který odstartoval soutěž třemi vítězstvími, následně prohrál už osmé utkání.

Berlín – Barcelona 86:88

Satoranský si za 28 minut připsal 11 bodů, šest doskoků a pět asistencí. Veselý strávil na palubovce 16 minut a zaznamenal šest bodů a dva doskoky. Nejlepším střelcem Barcelony byl s 19 body Nikola Mirotič, který odehrál po zranění Achillovy šlachy první zápas v sezoně.

Hosté vedli až o 16 bodů, ale hráčům Alby se povedlo zápas v závěru zdramatizovat. Za stavu 84:87 fauloval Satoranský při trojce Johannese Thiemanna, který však proměnil jen dva ze tří trestných hodů a promarnil šanci vyrovnat. Domácí pak rychle faulovali Mirotiče, jenž rovněž jednu šestku minul, berlínský tým už se ale k zakončení nedostal.

Detail zápasu Berlín – Barcelona 86:88