Barcelona vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s Olympiakosem na 1:1, Veselý přispěl deseti body

Veselý během jednoho ze soubojů.
Veselý během jednoho ze soubojů.Profimedia
Basketbalisté Barcelony vyrovnali čtvrtfinálovou sérii v play off Evropské ligy s Olympiakosem Pireus na 1:1. Na domácím hřišti porazili obhájce stříbrných medailí 77:69. Jan Veselý (34) přispěl k výhře 10 body a šesti doskoky. Tomáš Satoranský (32) nasbíral sedm bodů, čtyři asistence a dva doskoky.

Barcelona – Olympiakos 77:69

Po středeční porážce o dva body v Řecku začali Katalánci výborně a po první čtvrtině vedli o 11 bodů. Olympiakos sice dokázal ve třetí čtvrtině na chvilku skóre otočit a získal jednobodový náskok, ale Barcelona si výhru vzít nenechala. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Jabari Parker s 24 body. Další utkání se hraje v úterý.