Překvapivá prohra, basketbalisté Barcelony padli v EL s dosud poslední Albou Berlín

Satoranského body nepomohly.
Satoranského body nepomohly.Profimedia
Basketbalisté Barcelony překvapivě prohráli v 15. kole Evropské ligy 70:74 na hřišti dosud poslední Alby Berlín a po páté porážce v ročníku přišli o druhé místo v tabulce. Jan Veselý (33) vstřelil v dresu španělského týmu osm bodů, Tomáš Satoranský (32) si připsal k pěti bodům 10 doskoků a byl v tomto ohledu nejlepším hráčem zápasu.

Alba Berlín – Barcelona 74:70

Barcelona v německé metropoli vyhrála o tři body první čtvrtinu a vedení držela ještě o poločase, rozhodující ztrátu však nabrala v třetí části, kterou prohrála o sedm bodů. Katalánský velkoklub prožívá neúspěšné období, prohrál třetí ze čtyř zápasů v Evropské lize a čtvrtý z pěti ve všech soutěžích. Alba Berlín po třetí výhře v ročníku odsunula na poslední místo Lyon.

Eurolize suverénně vládne Real Madrid s bilancí 14-1, kterou podpořil dnešní výhrou 72:58 na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad. Druhá je s 11 výhrami Boloňa.