NY Knicks jsou v NBA s novou posilou zatím stoprocentní, Detroit ztratil dvacetibodové vedení

Anunoby přinesl do týmu Knicks vítěznou mentalitu.
Anunoby přinesl do týmu Knicks vítěznou mentalitu.Profimedia
Basketbalisté New Yorku po příchodu nové posily OG Anunobyho (26) vyhráli v NBA všech pět utkání. Páté vítězství přidali v úterý, kdy porazili Portland jednoznačně 112:84, přičemž Anunoby k triumfu přispěl 23 body a čtyřmi doskoky. Zazářil také litevský pivot Domantas Sabonis (27), který triple doublem pomohl Sacramentu k vítězství 131:110 na palubovce trápícího se Detroitu.

NY Knicks – Portland 112:84

Anunoby nastřílel 16 bodů v první čtvrtině, v níž si Knicks vybudovali náskok 19 bodů, který se postupně zvyšoval a ve třetí čtvrtině vystoupal až na 39. Anunoby proměnil devět z 12 střel, z toho čtyři z šesti trojek, od příchodu na Manhattan to je jeho bodové maximum.

"Je pro nás velkou posilou. Nejen svou obranou, ale i pohybem bez míče, samotným pohybem míče, střelbou. Navíc se může jen zlepšovat," pochválil svého svěřence trenér Knicks Tim Thibodeau. Dalších 20 bodů a osm asistencí přidal Julius Randle.

Blazers vedl Jerami Grant s 21 body, nikdo další ale nepřidal víc než 12. New York se posunul už na čtvrté místo Východní konference s bilancí 22-15, Portland je na západě s deseti výhrami předposlední.

Detroit – Sacramento 110:131

Zápas plný zvratů se odehrál v Detroitu, kde domácí poslední tým soutěže ovládl první čtvrtinu 47:29 a zdálo se, že má po čtyřech porážkách nakročeno k výhře. Pistons vedli až o 20 bodů, jenže Kings druhou část vyhráli 39:18, poslední pak 33:15 a nakonec se radovali z jednoznačného vítězství 131:110.

"Kromě první čtvrtiny byla naše obrana skvělá. Dovolili jsme soupeři 47 bodů v první čtvrtině, ale 45 za celý druhý poločas. Kromě toho jsme měli 39 asistencí na 54 košů, to je skvělé číslo," těšilo trenéra Sacramenta Mikea Browna. Sabonis pomohl k triumfu 37 body, 13 finálními pasy a 10 doskoky.

Vedle něj nasbíral 32 bodů Keegan Murray a 26 De’Aaron Fox. Pistons, kteří z 37 utkání uspěli pouze třikrát, nastoupili mimo jiné bez zraněného Cadea Cunninghama. Bodově je vedl s 26 body Bojan Bogdanovič, 22 zaznamenal Jaden Ivey.

Orlando – Minnesota 92:113

Bez větších potíží uspěl lídr západu z Minnesoty, který zdolal 113:92 Orlando. Wolves v duelu vedli až o 34 bodů, přičemž už první půli ovládli o 30. Vítěze táhli Karl-Anthony Towns s 28 body, o 21 bodů a 12 doskoků se postaral Rudy Gobert. Hvězdný Anthony Edwards tentokrát zůstal jen na šesti bodech.

Tým vstoupil do utkání šňůrou 11:0 a úvodní část vyhrál 33:16. "Nejlepší start sezony," liboval si Gobert. Magic na druhé straně nestačilo 21 bodů a osm doskoků Moritze Wagnera nebo 20 bodů Jalena Suggse.

Další zápasy

Překvapivě jednoznačně podlehl Dallas Memphisu, na který nestačil 103:120, ačkoli Grizzlies neměli v sestavě Ja Moranta, jenž kvůli zranění ramena vynechá zbytek ročníku. Vítěze vedl Desmond Bane s 32 body, domácí se opírali o Luku Dončiče s 33 body a osmi doskoky nebo Kyrieho Irvinga s 31 body.

Nejvyrovnanější střetnutí úterního programu vidělo Los Angeles, kde domácí Lakers porazili Toronto 132:131. Výhru zpečetil šestkami tři sekundy před koncem Anthony Davis, nejlepší střelec vítězů s 41 body a 11 doskoky. LeBron James přidal 22 bodů, na druhé straně nastřádal 26 bodů Scottie Barnes.