Blog Davida Zimy: Inter mi přijde moc individualistický, nic se tam nemění

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Blog Davida Zimy: Inter mi přijde moc individualistický, nic se tam nemění
David Zima a jeho pohled na aktuální dění.
David Zima a jeho pohled na aktuální dění.
Livesport
Jak vypadá život fotbalisty v elitní zahraniční lize? Co řeší se spoluhráči v kabině? A jaké má názory na aktuální dění? Od nového roku Livesport Zprávy přinášejí pravidelné postřehy českých krajánků z Anglie, Německa, Itálie či Nizozemska. Už potřetí odhalí zákulisí světového fotbalu obránce FC Turín a české reprezentace David Zima (22).

Už mám za sebou nějaký posun. Sundali mi ortézu a už mohu chodit o berlích. Snažím se rozhýbat koleno a cvičit v posilovně. Navštívil jsem i pár fotbalů v Česku. Člověk si říká, že když se na něj dívá v televizi, tak mu to přijde pomalejší, ale ve skutečnosti to tak není. Třeba úroveň zápasu Slavie s Plzní byla velmi dobrá.

Každopádně je to ve FORTUNA:LIZE stále napínavé, což se v Serii A trochu vytrácí, jelikož Neapol vede ligu už o 18 bodů. To už se nebavíme, zda titul vyhraje, ale kdy… Museli by prohrát alespoň polovinu zbylých zápasů a Inter všechno vyhrát. A to se nestane. Inter už má jen teoretickou šanci.

Aktuální tabulka Serie A (14.3.)
Livesport

Marně pátrám v paměti, kdy naposledy byl v italské lize takový rozestup mezi prvním a druhým týmem. Neapol tak kráčí za titulem. Mohou se trochu uvolnit, nebudou pod takovým tlakem. Něco podobného jsem zažil ve Slavii, kdy jsme měli titul jistý ještě před nadstavbou. Hraje se vám pak jinak. Je to volnější. Ale jen během tréninku, zápas se jede pořád naplno. Nechcete nic podcenit, abyste vyhráli všechny zápasy a nedopustili nějakou ostudu.

Neapol se navíc bude moct víc soustředit na Ligu mistrů, kde má slušně rozjeté osmifinále s Frankfurtem. Věřím, že půjdou dál a pokud k nim bude los milosrdný, mohou dojít hodně daleko. Seděla by jim třeba Benfica. Neapol hraje kombinační a útočný fotbal, který stojí hodně na týmovosti. Táhne to nějakých 13 nadstandardních hráčů. S Bayernem už by to bylo složitější. Tam mají neskutečně nabitý kádr, který je ještě o level výš než Neapol. Tam jsou nadstandardní všichni. A to jim ještě odešel Robert Lewandowski. S ním by byli úplně odskočení.

Všichni se logicky baví o Victoru Osimhenovi a Chvičovi Kvaracchelijovi. Je otázka, jestli už to jsou hráči za 100 a více milionů, kteří by mohli jít do Realu, Manchesteru či PSG. Kvaracchelija je velmi zajímavý, ale není to Kylián Mbappé. Na druhou stranu se podívejme na transfer Enza Fernandéze z Benfiky do Chelsea. Také vyšel na mnoho peněz. Sám si říkám, kdo je schopný za hráče tolik vynaložit. A přiznám se, že se v tom moc neorientuju.

Chviča Kvaracchelija prožívá skvělou sezonu.
Livesport

Inter by potřeboval okysličit

Ale zpátky do Itálie. Klid Neapoli dodala další ztráta Interu, který má z posledních pěti zápasů jen dvě výhry. Přijde mi, že se v Interu nic nemění. Je to stále to samé, co bylo před pár lety. Kádr by asi potřeboval trochu víc okysličit. Něco změnit. Jenže v létě jim odejde Milan Škriniar do PSG, Romelu Lukaku se hledá…To se pak stává, že nejlépe vypadá matador Edin Džeko. Na jeho věk je pořád stále platný.

Aktuální forma Interu Milán
Livesport

Nevidím tam ale hráče, který by za to vzal a rozhodoval zápasy stejně jako v minulé sezoně Rafael Leao v dresu AC Milán. Můžeme se bavit o Lautaru Martínezovi. Za mě by to takový hráč mohl být, je to velmi dobrý útočník, ale nemůže být na všechno sám. I Neapol musí hrát týmově. Na tohle se v cizině trochu hřeší. Přitom podle mě je týmový duch obrovsky důležitý. Atmosféra v kabině je úplně jiná, když si spolu hráči sednou a jsou ochotni za sebe bojovat na hřišti do poslední vteřiny. 

Inter na mě dělá dojem, že tam je hodně individualistů. Kvalita v kádru je, ale týmová souhra, dobrá parta, kterou známe z Česka, tam chybí. Ale to je ve většině klubech v Itálii. Vidím to u nás. Kádr je rozdělený na skupinky: Afričané drží spolu, Balkánci taky… Sem tam si s nimi popovídáte, ale ta soudržnost a chemie není taková, kterou jsem poznal třeba ve Slavii či v reprezentaci.

Autor je obránce FC Turín a české reprezentace