Florbalistky Ostravy vezou z Poháru mistryň bronz, na závěr porazily Kloten-DietlikonFlicker (IFF_Floorball)
Florbalistky FBC Ostrava dosáhly při premiérové účasti na Poháru mistryň ve finském městě Lempäälä na bronz. V duelu o třetí místo porazily švýcarský celek Kloten-Dietlikon Jets 4:2. Gólem a asistencí k tomu pomohla Veronika Káčová (25).

Po sobotní semifinálové porážce s TPS Turku 2:4 získaly české šampionky v duelu o bronz v úvodní třetině dvoubrankový náskok. V čase 6:52 otevřela skóre Malwina Zagórská a ve 12. minutě překonala Livii Werzovou také Káčová.

Na přelomu první a druhé třetiny se švýcarské mistryně ubránily při vyloučení Sereinny Zwisslerové. Ve 27. minutě zajistila Ostravankám Pavlína Bačová už tříbrankový náskok. Po 19 sekundách závěrečné části navíc proměnila trestné střílení Kristína Hudáková.

Veronika Tomšová poprvé inkasovala až v 50. minutě, kdy využila přesilovou hru při trestu Káčové Linn Larssonová. V čase 57:10 při power play ještě skórovala Laila Edizová, ale tým Jakuba Robenka už do konce utkání dvoubrankový náskok uhájil.

Přehled zápasu Kloten–Dietlikon – FBC Ostrava 2:4

"Je to čiré štěstí. O tom jsme snily. Tuto medaili asi stavíme nejvýš," řekla webu Mezinárodní florbalové federace brankářka Tomšová, která k vítězství přispěla 26 úspěšnými zákroky. "Připravovaly jsme se na to celou sezonou, takže jsme opravdu šťastné," doplnila obránkyně Karolína Bínová.