Jaroš vychytal další čisté konto a pomohl Sturmu Graz ukončit desetiletou nadvládu Salcburku

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Jaroš vychytal další čisté konto a pomohl Sturmu Graz ukončit desetiletou nadvládu Salcburku

Jaroš pomohl Sturmu Graz k titulu.
Jaroš pomohl Sturmu Graz k titulu.Profimedia
Český gólman Vítězslav Jaroš (22) má za sebou snový půlrok. Po vítězství v poháru pomohl Sturmu Graz i na ligový trůn, na který celek z jihu Rakouska usedl po dlouhých 13 letech. Sturm tak zároveň ukončil desetiletou nadvládu Salcburku.

Jaroš do rakouského celku přišel v zimě na hostování z Liverpoolu a hned se zařadil mezi hlavní opory týmu. Ve svém prvním soutěžním startu se uvedl čistým kontem a v nastaveném trendu pokračoval i v dalších měsících.

Napříč soutěžemi udržel sedm čistých kont a v cestě za čtvrtým titulem v klubové historii inkasoval pouhých jedenáct branek ve 14 zápasech. Svými výkony si v březnu řekl o první nominaci do národního týmu.

Sturm Graz ukončil nadvládu Slacburku.
Sturm Graz ukončil nadvládu Slacburku.Livesport

V závěrečném zápase ligové sezony Sturm k jistotě titulu potřeboval porazit Austrii Klagenfurt. Domácí fotbalisté od začátku soupeře přehrávali, dlouho ale nedokázali vstřelit potřebný gól. Pevnou obranu Klagenfurtu prolomil až v 69. minutě švýcarský obránce Gregory Wüthrich. V 90. minutě přidal druhou branku osmnáctiletý útočník Amady Camara a Sturm mohl slavit.

Jaroš tak uzavřel své hostování další nulou a do přípravy Liverpoolu v létě naskočí jako držitel rakouského double. "Potrvá pár dní, než skutečně pochopíme, jaký skvělý příběh jsme dnes završili. V posledních zápasech to bylo dost napínavé, ale nakonec jsme dokázali sesadit z trůnu obra, jakým je Salcburk," řekl trenér Sturmu Christian Ilzer.

Přehled zápasu Sturm – Klagenfurt 2:0