Máme těsný náskok, ale nic víc, krotí Moyes nadšení po úvodní výhře nad Alkmaarem

Moyesovi svěřenci si do odvety vytvořili malý náskok.
Moyesovi svěřenci si do odvety vytvořili malý náskok.Reuters
Trenér West Hamu United David Moyes (60) po úvodní semifinálové výhře 2:1 nad Alkmaarem v rámci Evropské konferenční ligy prohlásil, že jeho tým je dostatečně odolný, aby se dostal do finále soutěže.

První poločas přitom zvládli lépe hosté, když ve 41. minutě šli do vedení zásluhou Tijaniho Reijnderse. West Ham ale ve druhé půli dokázal zareagovat dvěma góly o které se postarali Said Benrahma a Michail Antonio.

Tým, který aktuálně drží patnáctou pozici v Premier League, usiluje o první evropské finále od roku 1976. Odveta je na programu příští čtvrtek v Nizozemsku.

"Pevně věřím, že máme velkou odolnost," řekl Moyes novinářům po utkání. "Když jde o pohárovou soutěž, je úplně jedno, jak to uděláte, ale musíte to zvládnout. Ještě to zdaleka nemáme hotové, příští týden nás čeká těžká práce," dodal zkušený kouč West Hamu.

Moyes také prohlásil, že navzdory vítězství v prvním utkání není o postupujícím ani zdaleka rozhodnuto. "Máme těsný náskok, ale nic víc," dodal.

Přehled zápasu West Ham – Alkmaar 2:1

West Ham čeká v neděli náročný duel na hřišti Brentfordu, jenž doma prohrál pouze dvakrát.