Slavii se nelíbí vyjádření komise rozhodčích FAČR: Rozhodčí derby nezvládli

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Slavii se nelíbí vyjádření komise rozhodčích FAČR: Rozhodčí derby nezvládli
Na Slavii se sudím spokojení nebyli.
Na Slavii se sudím spokojení nebyli.
MICHAL SVÁČEK / MFDNES + LN / Profimedia
Podle fotbalové Slavie rozhodčí nedělní derby proti Spartě nezvládli a přispěli tím k vyhrocené atmosféře zápasu, který nedohráli po vzájemné potyčce v závěru kapitáni obou týmů Jan Bořil (32) a Ladislav Krejčí (24). Vršovický klub dnes v prohlášení na svém webu uvedl, že lituje toho, co se v Edenu odehrávalo, a chce to napravit.

"Jsme přesvědčeni, že hráči obou týmů nezvládli své emoce a členové realizačních týmů neměli v žádném případě vstoupit na hrací plochu. Primárně hledáme vinu u sebe, ale nesouhlasíme s vyjádřením komise rozhodčích FAČR. Rozhodčí derby nezvládli. Nedostatečné potrestání hrubých zákroků na obou stranách v prvních minutách přispělo k eskalaci celého utkání, jak na hřišti, tak ve svém důsledku i v hledišti," tvrdí Slavia.

Komise rozhodčích odpoledne ve svém hodnocení konstatovala, že hlavní sudí Ladislav Szikszay a jeho kolegové ve vypjatém šlágru devátého kola první ligy obstáli a většinu herních situací posoudili správně. Szikszayovi vytkla pouze to, že nevyloučil sparťana Angela Preciada za faul na Lukáše Provoda a udělil mu jen žlutou kartu.

Přehled utkání Slavia – Sparta 1:1

Slavia uvedla, že derby mělo být oslavou fotbalu, ale bohužel se stal pravý opak. "Fotbal v nedělní podobě neodpovídá filozofii, se kterou chceme klub rozvíjet. Uvědomujeme si celospolečenský dosah zápasu, svůj díl odpovědnosti za jeho průběh a budeme hledat řešení, jak fanoušky hlavně bavit a šířit pozitivní emoce," vyjádřila se k zápasu, který skončil 1:1.

V úterý zasedá disciplinární komise

Červenou kartu dostali kromě Bořila a Krejčího i asistent trenéra Slavie Pavel Řehák a vedoucí týmu Sparty Miroslav Baranek, kteří během hromadné strkanice hráčů vběhli na hřiště. Událostmi v derby se bude v úterý zabývat disciplinární komise.

Slavia také odsoudila choreografii svých fanoušků, která vulgárně urážela Spartu. "Klub o podobě této choreografie nebyl dopředu informován a celou prezentaci v rámci zápasu budeme řešit s Tribunou Sever," uvedla. Okolnosti provázející derby označila za společnou porážku všech slávistů. "Chceme udělat maximum pro to, abychom přesvědčili nejen fotbalovou veřejnost, že se jednalo o jednorázové selhání," dodala.

Chování části svých příznivců kritizovala také Sparta. Fanoušci mistrovského týmu v druhém poločase házeli do sektoru domácích dělobuchy. "Takové chování jednotlivců v našem sektoru je neakceptovatelné. Kotel dostal zpětnou vazbu od našich zkušených hráčů ihned po skončení utkání. S fanoušky se o tom za klub budeme samozřejmě bavit. V tomto případě jednoznačně očekáváme trest od disciplinární komise," řekl serveru iDNES.cz ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.