Lingr poslal Feyenoord do finále poháru, skóroval po třech minutách na hřišti

Lingr dal za Feyenoord třetí gól po příchodu na hostování ze Slavie.
Lingr dal za Feyenoord třetí gól po příchodu na hostování ze Slavie.AFP
Ondřej Lingr (25) rozhodl o postupu Feyenoordu do finále Nizozemského poháru. Vítězný gól na 2:1 v utkání s Groningenem vsítil po třech minutách na hřišti a připsal si třetí trefu po srpnovém příchodu na hostování ze Slavie. První branku domácích dal bývalý sparťan Dávid Hancko (26).

Feyenoord – Groningen 2:1

Feyenoord byl v semifinále favoritem, ale po půlhodině hry prohrával. Laros Duarte dostal míč za šestnáctkou a povedenou střelou překonal Timona Wellenreuthera. V 61. minutě vyrovnal Hancko po přihrávce Calvina Stengse a zaznamenal třetí přesný zásah v sezoně napříč soutěžemi.

Sedm minut před koncem základní hrací doby rozhodl o výhře domácích z prvního dotyku po přihrávce Luky Ivanušece z malého vápna střídající Ondřej Lingr, který skóroval přesně po dvou minutách a 47 sekundách pobytu na hřišti.

Pohárové finále je na programu 21. dubna a Feyenoord v něm vyzve Nijmegen. Pro celek z Rotterdamu to bude 19. finálová účast, více jich má v Nizozemsku pouze Ajax (28).