Juventus nevyhrál popáté z šesti utkání, tentokrát přišel o body v derby. Lecce slaví vítězství

Juventus znovu ztratil body.
Juventus znovu ztratil body.AFP
Juventus v italské Serii A remizoval na hřišti městského rivala FC Turín 0:0. Třetí tým tabulky nedokázal vyhrát popáté z šesti posledních kol. Naopak Lecce obralo díky výhře 1:0 o všechny body Empoli.

Lecce – Empoli 1:0

Dlouho se schylovalo k tomu, že utkání skončí bez branek navzdory tomu, že se hosté už v páté minutě radovali z gólu. Premiérová trefa zimní posily Alberta Cerriho ovšem nebyla uznána, jelikož o něco dříve zahrál rukou mimo pokutové území gólman Empolesi Elia Caprile. Když už třetí vzájemný střet hraný na Stadio Via del Mare v řadě spěl k remíze, udeřil domácí Nicola Sansone. Ten se trefil poprvé od 11. listopadu.

Turín – Juventus 0:0

Pevná defenziva domácích dopřála věhlasnému rivalovi jen málo vyložených příležitostí, a poprvé od února roku 2008 tak v souboji se Starou dámou neinkasovala. Ke třetímu čistému kontu na Stadio Olimpico v řadě pomohl domácím v sedmé minutě nepřesný Dušan Vlahovič, jenž z ideální pozice pálil do tyče.

Boloňa – Monza 0:0

Svěřenci trenéra Thiaga Motty po celý zápas dominovali nejen střelecky, gólové odměny se ovšem stejně jako při dělbě bodů z minulého kola nedočkali. Rossoblu tak ani přes další skvělou práci defenzivy, jež neinkasovala už počtvrté v řadě, nezvládli zareagovat na zaváhání třetího Juventusu a zůstali za ním ve čtyřbodovém závěsu.