Melichová mezi nejlepšími, na Ladies Open De France skončila česká golfistka osmá

Jana Melichová se podruhé v sezoně vešla do desítky.
Jana Melichová se podruhé v sezoně vešla do desítky.Profimedia
Golfistka Jana Melichová (25) obsadila osmé místo na Ladies Open De France a podruhé v sezoně skončila na turnaji elitní evropské tour v první desítce. Loňská vítězka turnaje LET v Berouně předvedla ve Francii nejlepší výkon právě v dnešním závěrečném kole a na hřišti v Deauville měla celkové skóre šest ran pod par.

Melichová se dnes blýskla eaglem na pětiparové desáté jamce a kolo obešla na 67 ran. Lepší výsledek letos zaznamenala pouze v úvodu sezony v Rabatu, kde skončila pátá.

Sára Kousková, jež se po prvním kole dělila o šesté místo, skončila osmnáctá s výsledkem -3. Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová neprošly v pátek cutem.

Třídenní turnaj s dotací 350 tisíc eur vyhrála Švédka Johanna Gustavssonová se skóre -16 o tři rány před krajankou Moou Folkeovou. Ve 30 letech si připsala první vítězství na LET v kariéře.