Hertha si připsala první ligové vítězství, na hřišti Augsburgu vyhrála 2:0

Hertha si připsala první ligové vítězství, na hřišti Augsburgu vyhrála 2:0AFP
Fotbalisté Herthy Berlín si připsali v 5. kole Bundesligy první ligovou výhru, na hřišti Augsburgu uspěli 2:0. Český záložník Vladimír Darida (32) zůstal na lavičce hostů. Mohuč porazila venku 1:0 Mönchengladbach a je na pátém místě.

Hertha se dostala do vedení v 57. minutě, kdy si Lukébakio naskočil na centr a přesně se trefil hlavou. Pojistku přidali fotbalisté z Berlína ve třetí minutě nastavení: Selke v úniku předložil balon Richterovi, který kličkou položil Gikiewicze a zakončil do prázdné brány.

Augsburg nedokázal porazit dnešního soupeře pošesté za sebou a je na 16. místě. Hertha se posunula na 13. pozici.

Klíčový moment zápasu Mönchengladbach - Mohuč se odehrál v 53. minutě, kdy Itakura nedovoleně zastavil unikajícího Onisiwu, za což obdržel červenou kartu. Z následného přímého kopu rozhodl utkání Martín. Borussia utrpěla první prohru v sezoně.