Přestože otec Milan ukončil mimořádně úspěšnou kariéru v roce 2013 v jeho pouhých devíti letech, zanechal na hokejovém růstu syna Marka zásadní stopu. Jeho i dvojče Davida odmala trénoval a v přímé blízkosti jejich domu v Denveru jim dokonce postavil malou hokejovou halu. "Trávili jsme tam hodně času a byla to skvělá zábava. Táta vždycky rolbou upravil led a my jsme tam po škole hned běželi. Byla to výborná léta. Občas k nám zašli i nějací kamarádi, byla to unikátní věc, na kterou mám krásné vzpomínky," popisuje útočník.
Hejduk junior se později dostal na slavnou Harvardovu univerzitu a kromě studia ekonomie a politologie hrál nejvyšší úroveň univerzitní soutěže NCAA za tamní Harvard Crimson. Za 4 roky v týmu si připsal celkem 32 kanadských bodů. "Byla to skvělá čtyřletá zkušenost. Soutěž je velmi kvalitní a potkal jsem tam výborné hráče. V prvním ročníku jsme měli skvělý tým v top desítce celého univerzitního hokeje. Hrál jsem s Mattem Coronatem, který teď působí v NHL v Calgary, Alexem Laferrierem z LA nebo Seanem Farrelem. Všichni to byli vynikající hokejisté," vzpomíná.
Harvard letos dostudoval a v hokeji nakonec bude pokračovat v zemi, kde se narodili jeho rodiče. Uspěl totiž na zkoušce v Českých Budějovicích, kde přesvědčil nového trenéra Róberta Petrovického. Sportovní ředitel klubu Václav Nedorost popsal Hejduka jako hráče, jehož přednostmi jsou přímočarost, dravost a práce na malém prostoru. "Potěšilo mě to a souhlasím s ním. Chci být stabilním hráčem a pomáhat týmu, kdekoliv to bude potřeba. Útočníků je tu hodně, ale to k hokeji patří. Je mi jedno, v jaké lajně budu hrát. Hlavní je, abych byl týmu užitečný," doplňuje.
Ve čtvrteční epizodě podcastu Livesport Daily jsme také probírali:
Jak si zvyká na přesun z USA do Česka?
Zná všech 14 týmů Tipsport extraligy?
Jak stihl vystudovat i českou základní školu?
Jaké ocenění získal poslední rok na Harvardu?
Jak vzpomíná na dvě účasti na MS do 18 let za USA?
Livesport Daily vystoupí 24. srpna v Trojském pivovaru v rámci Letní podcastové scény poprvé živě! V rámci nadupané dvouhodinovky se v první polovině můžete těšit na rozhovor s unikátními hosty a druhou část věnujeme speciálu k derby pražských S. Vstupenky už teď ulovíte na letnipodcastovascena.cz a kompletní náš výtěžek z akce pošleme přes Donio na dobrou věc. Tak si přijďte užít skvělý večer, moc rádi vás uvidíme osobně!
