Krpálek oslavil návrat do stovky stylově, na Grand Prix v Portugalsku získal bronz

Lukáš Krpálek se rozhodl pro návrat do kategorie do 100 kilogramů.
Lukáš Krpálek se rozhodl pro návrat do kategorie do 100 kilogramů.Instagram Lukáše Krpálka
Judista Lukáš Krpálek (32) skončil při návratu do kategorie do 100 kilogramů třetí na Grand Prix v Portugalsku. Dvojnásobný olympijský šampion prohrál v Almadě pouze semifinálový souboj s Iljou Sulamanidzem (21) z Gruzie, bronz si pak zajistil vítězstvím nad Srbem Bojanem Došenem (30).

Český judista v Almadě postupně vyřadil Korejce Kim Če-juna, Asleye Gonzaleze z Rumunska a Maďara Miklose Cirjenicse. V semifinále ho porazil jednadvacetiletý Sulamanidze, bronzový medailista z předloňského MS. V boji o třetí místo pak Krpálek zdolal srbského judistu Došena, který tak v Grand Prix ani tentokrát nedosáhl na stupně vítězů.

Krpálek ve "stovce" vyhrál mistrovství světa i Evropy a v roce 2016 olympijské hry v Riu de Janeiro. Pak se začal prát v nejtěžší váze nad 100 kilogramů, v níž získal rovněž všechny trofeje včetně olympijského zlata. Pro návrat se rozhodl, aby nemusel čelit tak těžkým soupeřům a užil si techničtější styl boje.