Lecjaks pomohl Omonii k postupu do Evropské ligy, dál jde i gólman Vaclík

Lecjaks pomohl Omonii k postupu do Evropské ligy, dál jde i gólman VaclíkProfimedia
Český fotbalový obránce a kapitán Omonie Nikósie Jan Lecjaks (32) pomohl svému týmu k výhře 2:0 nad Gentem a k postupu do skupiny Evropské ligy. Brankář Tomáš Vaclík (33) zase vychytal postup Olympiakosu Pireus. Řečtí šampioni i v odvetě play off remizovali s Apollonem Limassol 1:1, na penalty ale uspěli 3:1.

Omonia uspěla 2:0 už před týdnem v Belgii, dnes v první půli rozhodli Kakullis a Charalampus. Lecjaks odehrál na pozici levého záložníka celé utkání.

V hlavní fázi soutěže je i Matěj Chaluš z Malmö, které po domácí výhře 3:1 zvítězilo na hřišti tureckého Sivassporu 2:0. Český obránce do utkání nezasáhl.

Výsledky kvalifikace o Evropskou ligu

Olympiakos měl po Masurasově gólu z druhé minuty nakročeno celou odvetu k postupu do hlavní fáze, v 90. minutě ale Vaclíka překonal Pittas a vynutil prodloužení. V něm hrál domácí favorit od 100. minuty v oslabení, vyloučen byl po druhé žluté kartě Ousseynou Ba.

Dvojzápas přesto dospěl do penaltového rozstřelu, v němž Vaclík vychytal stejně jako v předchozím předkole proti Slovanu Bratislava postup. Českého brankáře překonal ze čtyř pokusů pouze ve druhé sérii znovu Pittas.