Zlín – Slavia 0:4. Hosté poprvé udeřili už ve 2. minutě, dvě branky vstřelil Lingr

Profimedia
Slavia využila odpoledního dárku od Pardubic a výhrou 4:0 ve Zlíně ztenčila ztrátu na vedoucí Plzeň, která po 16. kole FORTUNA:LIGY činí pouhé dva body. Sešívaným k úspěchu dopomohl senzační start zápasu, když už v 5. minutě vedli o dvě branky. Při té první povedeným způsobem vymyslel ideální pozici pro Ondřeje Lingra (24) parťák Václav Jurečka (28). Ten si gól nebo asistenci připsal ve čtvrtém z posledních pěti ligových zápasů.

Naděje domácích vzaly za své už ve 2. minutě zápasu, protože Jurečka efektně i efektivně našel osamoceného Lingra, jenž chladnokrevně otevřel skóre. Zlín se ani nedokázal vzpamatovat z inkasované branky a Stanislav Dostál lovil míč ze své sítě podruhé. V páté minutě opět trestuhodně zaspala defenziva domácích, která zapomněla na Davida Douděru a ten se tváří v tvář Dostálovi nemýlil.

Žlutomodří měli na zkorigování v první půli několik slibných příležitostí, v té největší ale selhal Jan Silný, když z voleje netrefil branku. A tak opět udeřila ofenziva sešívaných. O osmnáctý gól po standardní situaci v sezoně se postaral Peter Olayinka poté, co si naskočil na nadýchaný centr Lingra.

Utkání Zlín - Slavia 0:4

Chvíli po změně stran mohl Jurečka k asistenci přidat i přesný zásah. Po krásné narážečce se ale tentokrát vyznamenal reflexivním zákrokem Dostál. Na druhé straně se do zakončení prodral Martin Fillo, jenže z nadějné pozice přestřelil. Skvělé představení Lingra mělo pokračování v 56. minutě, kdy se dostal do zakončení zevnitř vápna a přízemní střelou přidal svůj druhý gól v utkání. Ondřej Kolář mohl o čisté konto přijít v 71. minutě po kombinaci Lamina Jawa a Youby Dramého. Druhý jmenovaný ovšem zblízka trefil pouze připraveného gólmana Pražanů.

Slavia tedy potvrdila roli jasného favorita a na závěr podzimní části si připsala jednoznačný triumf. Oba celky se vrátí zpět do akce po zimní přestávce, konkrétně pak 28. ledna, kdy se Ševci utkají na domácí půdě s Baníkem. Slavia ve stejný den přivítá Jablonec.

Livesport hráč utkání: Ondřej Lingr (Slavia Praha)