O semifinále proti sousedům. Florbalisty čekají na úvod play off MS Slováci

O semifinále proti sousedům. Florbalisty čekají na úvod play off MS SlováciProfimedia
Soupeřem českých reprezentantů v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa budou florbalisté Slovenska, kteří porazili v předkole play off ve švýcarském Winterthuru Polsko 9:1. Čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky pomohl k jednoznačné výhře výběru českého trenéra Radomíra Mrázka a asistenta Karla Ševčíka útočník Michal Dudovič.

Slovensko se ujalo vedení v čase 7:47 díky brance Lukáše Ujhelyiho. Ve 14. minutě zvýšil Matúš Gajdoš a 24 sekund před koncem první třetiny skóroval v oslabení Tomáš Kvasnica.

Ve druhé třetině se prosadili Kristián Kozák, Dudovič, Šimon Hatala a Romald Gašparík. Ve 43. minutě zkorigoval stav Kacper Skura, ale výhru Slovenska ještě navýšili Gašparík a v přesilové hře Dudovič.

Na mistrovství světa se český tým utká se Slovenskem poprvé. Celkově z dosavadních 11 soubojů deset vyhrál a podlehl jen v tom posledním v květnu ve finále kvalifikace MS v italském Celanu po výsledku 4:5. Páteční zápas začne v 15:00.

Německo rozdrtilo Kanadu 21:3 a ve čtvrtfinále bude hrát v pátek s Finskem. Čtyři góly a tři asistence si připsal Svenson Hoppe.

Norové zdolali Dány 7:6 v prodloužení, které ukončil po 33 sekundách Marius Pedersen. Ve čtvrtek budou hrát s obhájci titulu Švédy v jediném čtvrtfinále, které se uskuteční ve Winterthuru. Lotyši vyhráli nad Estonskem 5:2 a ve čtvrtek nastoupí proti domácímu Švýcarsku.