Pavlenka vychytal Herthu a připsal si druhou nulu sezony, Brémy poskočily na šesté místoAFP
Fotbalisté Werderu Brémy zvítězili ve 12. kole německé Bundesligy na vlastním stadionu nad Herthou Berlín 1:0. Utkání rozhodl ve druhém poločase přesnou trefou Niclas Füllkrug (29). Za domácí odchytal celý zápas Jiří Pavlenka (30), který si po povedeném výkonu připsal druhé čisté konto v sezoně. Naopak Vladimír Darida (32) se do nominace nevešel.

Úvod střetnutí nabídl aktivní fotbal. Velkou šanci na otevření skóre měl už ve druhé minutě Marco Richter. Po stříleném centru, který k jeho kopačkám vyrazil brankář Pavlenka, dostal šanci zakončit, ale z velkého úhlu odkrytou bránu těsně minul.

Ani s přibývajícími minutami tempo zápasu neopadalo, protože o chvíli později začaly hrozit i Brémy. Nejdříve mířil z úhlu těsně nad bránu Füllkrug. O pět minut později pak střílený centr vytěsnil mimo tři tyče Oliver Christensen.

Utkání Brémy - Hertha

Druhý poločas začal ofenzivním tápáním na obou stranách. Ani jeden tým se nedokázal propracovat před bránu soupeře, a hráči se tak spíše střídali v držení míče mezi vápny. Domácí příznivci se mohli upínat alespoň ke standardním situacím. Z té nejnebezpečnější však mířil Marvin Ducksch nad bránu. Na první trefu si tak fanoušci Werderu museli počkat až do závěrečných minut. Anthony Jung poslal centr do vápna a Füllkrug ho naprosto přesnou hlavičkou umístil do horního rohu brány.

Brémy tak nakonec na svém hřišti zvítězily a ukončily sérii dvou ligových porážek. Werder doma v příštím kole 5. listopadu přivítá Schalke. Berlíňané se ve stejný den střetnou na vlastním stadionu s Bayernem.

Livesport hráč utkání: Niclas Füllkrug (Brémy)