Více

Podruhé těsně pod stupni vítězů. Sáblíková skončila v jízdě na 3000 metrů v Milwaukee čtvrtá

Rychlobruslařka Sáblíková byla v závodu SP na 3000 metrů čtvrtá
Rychlobruslařka Sáblíková byla v závodu SP na 3000 metrů čtvrtáČTK / imago sportfotodienst / David Kirouac
Rychlobruslařka Martina Sáblíková (37) byla čtvrtá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Milwaukee. Trojnásobná olympijská vítězka tak na této trati skončila podruhé v sezoně těsně pod stupni vítězů. Vyhrála Italka Francesca Lollobrigidaová, která se s časem 3:54,73 dostala do čela sezonních tabulek.

Sedmatřicetiletá Sáblíková obsadila před týdnem v Calgary třetí místo v závodu na 5000 metrů a uspěla i po přesunu do USA. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se představila v šesté rozjížďce společně s Nizozemkou Merel Conijnovou, kterou porazila. Zajela čas 3:57,45, což je její nejlepší výkon v sezoně.

"Čtvrté místo i zajetý čas hodnotím pozitivně. Závod se vyvíjel celkem dobře, zajížděla jsem stejná kola, nekapala jsem, za což jsem ráda. Celkově byl projev jízdy dobrý," uvedla Sáblíková v nahrávce pro média.

Bezprostředně po dojetí byla Sáblíková průběžně druhá za Lollobrigidaovou, hned v následující rozjížďce byly ale rychlejší Norka Ragne Wiklundová i Joy Beuneová z Nizozemska. Českou reprezentantku nakonec dělilo od třetí Beuneové, která se udržela v čele SP, 1,59 sekundy.

 

"První tři byly odskočené. Na mistrovství světa by bylo dobré jezdit o tři čtyři desetinky (na kolo) rychleji, ale uvidíme. Bude to jiný závod. Každopádně jsem ráda, že jsem se ve Světovém poháru udržela do šestého místa," řekla Sáblíková, která se v hodnocení seriálu posunula na čtvrtou pozici.

Třetí díl SP se koná v Milwaukee, kde rychlobruslaři běžně nezávodí. Česká reprezentantka si změnu dějiště pochvalovala. "Je to pro nás něco nového, za což jsem ráda. Všechny dráhy znám pomalu jako své boty, tohle je oživení. Hala je pěkná, led celkem rychlý a i Milwaukee je hezké město," uvedla rodačka z Nového Města na Moravě.

Velkou radost Sáblíkové dělají i výkony reprezentační kolegyně Nikoly Zdráhalové, která se téměř po třech letech vrátila na rychlobruslařské ovály a uspěla před týdnem v Calgary a daří se jí i v USA. V Milwaukee vyhrála v pátek závody divize B na 3000 i 1000 metrů.

"Jsem za ni moc ráda. Na trojce předvedla skvělý výkon, za hodinu a půl měla další závod a popasovala se s tím výborně. Čas pod 1:15 na téhle dráze je super. Všichni jsou překvapeni, jak se vrátila a jaké časy jezdí. Bude závod od závodu lepší," věří Sáblíková.