První ženské derby pražských "S" nenašlo vítěze, Slavia dotáhla dvougólové manko

První ženské derby pražských "S" nenašlo vítěze.
První ženské derby pražských "S" nenašlo vítěze.Twitter @slaviaofficial
První derby pražských "S" v sezoně ženské fotbalové ligy skončilo nerozhodně 2:2. K vítězství v 7. kole přitom dlouho směřovala Sparta, ale domácí slávistky v závěru slepenými góly smazaly dvoubrankové manko. Obhájkyně titulu díky tomu udržely vedení v tabulce, protože mají lepší celkové skóre. Oba týmy zaznamenaly první bodovou ztrátu v sezoně.

Všechny góly padly v areálu Horních Měcholupech až po přestávce. V úvodu druhého poločasu poslaly vicemistrovskou Spartu do vedení americká opora Lauren Changová a Anna Dlasková. Deset minut před koncem ale Michaela Khýrová čtvrtým gólem v sezoně snížila a vzápětí náhradnice Petra Divišová vyrovnala.

Vedle obou historicky nejúspěšnějších českých ženských klubů drží v této sezoně neporazitelnost také Slovácko, jež ve čtyřech zápasech ještě neztratilo ani bod a v neděli nastoupí proti poslední Dukle. S favorizovanými pražskými "S" se tým z Uherského Hradiště měl utkat v předchozích dvou kolech, ale oba zápasy byly odloženy na listopad.