Skvělý výkon a postup. Krejčíková se Siniakovou si na US Open zahrají semifinále čtyřhryProfimedia
Tenistky Barbora Krejčíková (26) a Kateřina Siniaková (26) postoupily do semifinále čtyřhry na US Open, kanadsko-mexické duo Gabriela Dabrowská (30), Giuliana Olmosová (29) porazily ve třech setech. Nasazené trojky tak dál živí naději na třetí grandslamový titul v tomto roce.

"Byl to super zápas. Začátek byl pomalejší, ale pak jsme dobře tlačily. Ve druhém setu jsme měly hodně šancí, ale nepodařilo se nám je využít. O to je lepší, že jsme to zvládly v tom třetím. Vydřely jsme si to," řekla po utkání novinářům Siniaková.

Šestadvacetileté české tenistky, které plní na betonových dvorcích ve Flushing Meadows roli nasazených trojek, sice přišly ve třetí hře úvodní sady o servis, od stavu 1:3 ale vyhrály pět gamů za sebou a získaly první set za 37 minut.

Ve druhé sadě vybojovaly olympijské vítězky z Tokia další brejk a vedly 3:1. Poté ale dvakrát za sebou servis prohrály a set ve zkrácené hře ztratily.

V rozhodující sadě získaly Češky další dva brejky a za stavu 5:3 měly při podání soupeřek čtyři mečboly. Přestože je nevyužily, vypracovaly si při následném servisu další dvě šance. Po dvou hodinách a 28 minutách hry díky šestému proměněnému mečbolu zápas uzavřely a postupem do semifinále vyrovnaly na US Open své maximum z roku 2018.