Sparta si snadno poradila se Slováckem, zápas přerušily protesty fanoušků

Profimedia
Sparta v odloženém zápase 14. kola FORTUNA:LIGY navázala na výkon v Plzni a na Letné přehrála Slovácko 4:0. Domácí nastartoval úvodní trefou už v deváté minutě Lukáš Sadílek (26), který ji ale proti svému bývalému klubu příliš neslavil. Zápas poznamenaly intenzivní protesty fandů v domácím kotli, odkud na hřiště přiletěly dýmovnice a utkání bylo na několik minut přerušeno.

První gólová akce se zrodila hned u gólmana. Matěj Kovář díky skvělému postavení na brankové čáře jednoduše pokryl pokus Stanislava Hofmanna, vyslal dlouhý nákop za polovinu hrací plochy, kde Letenští vyhráli dva hlavičkové souboje, po kterých se do samostatného úniku dostal Sadílek. Bývalá opora Slovácka si se situací poradila zkušeně a střelou do dolního rohu v deváté minutě otevřela skóre utkání.

Poté se déle než pět minut nehrálo, když domácí ultras vyjádřili nesouhlas s činností vedení tím, že zasypali část hřiště dýmovnicemi. Zklidnit se je vydal i kouč Brian Priske, po jeho intervenci byl zase na pořadu večera fotbal. Už bez "kotelníků", kteří sektor vyklidili.

Po půlhodině hry si Tomáš Čvančara po průnikové přihrávce pokryl tělem balon před dotírajícím Michalem Kadlecem a střelou na přední tyč navýšil vedení domácích. Krátce před koncem první půle mohli sparťané odskočit už do tříbrankového vedení, hlavičku Davida Pavelky ovšem zastavilo břevno.

Aktuální tabulka FORTUNA:LIGY
Flashscore

Taktika Sparty, se kterou vstoupila do druhého dějství, spočívala primárně v zodpovědném plnění defenzivních povinností a využívání rychlých brejků směrem dopředu. Právě taková akce dokonale klapla v 65. minutě, kdy po přihrávce od Pavelky zakončil do odkryté brány Lukáš Haraslín.

Na konečných 4:0 upravil minutu před koncem základní hrací doby střídající Adam Karabec, jehož střele pomohla k zasažení cíle i teč bránícího hráče. Slovácko ke vstřelení branky nedovedla ani kompletní obměna útočné trojice a z Letné odjelo s prázdnou.

Detail zápasu Sparta – Slovácko 4:0

Livesport hráč utkání: Lukáš Haraslín (Sparta)