Volejbalová extraliga: Mistrovské Karlovarsko uspělo v Liberci po pětisetové bitvě

Karlovarští volejbalisté vyhráli v Liberci 3:2.
VK ČEZ Karlovarsko
Po dvou odehraných zápasech extraligy volejbalistů nemá žádný tým plný počet bodů. Mistrovské Karlovarsko ve čtvrtek vybojovalo dva po pětisetové bitvě v Liberci a Lvi Praha napravili nedělní zaváhání s Odolenou Vodou výhrou 3:1 v Příbrami. Jediný jednoznačný výsledek se zrodil v Brně, kde uspělo Kladno a vede tabulku.

Karlovarsko vedlo v hale liberecké Dukly 2:0 na sety, v tom třetím ale domácí deklasovali úřadující mistry 25:12 a nakonec si vynutili i páté dějství. Západočeši v něm od stavu 6:6 dominovali a zvítězili 15:11.

Obhájci stříbra Lvi v neděli doma neuhráli proti Odoleně Vodě ani set a dobře nezačali ani ve čtvrtek v Příbrami. Po prohraném úvodním setu Pražané nakonec brali všechny body, kanadský univerzál Casey Schouten k tomu přispěl 27 body.

Odolena Voda i podruhé uspěla, tentokrát proti Zlínu 3:2, a další maratonský zápas sehrály Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou. Hostující nováček extraligy vyhrál pátý set 15:10. S nulou uzavírá tabulku Ostrava, jež v derby podlehla Beskydům 1:3.

Volno měl ve čtvrtek českobudějovický tým. Další kolo čeká týmy už v sobotu, pondělní televizní dohrávku pak obstarají Lvi a Jihostroj.