West Ham s Coufalem porazil Anderlecht a v EKL je stoprocentní. Zraněný Barák nehrálProfimedia
Reprezentační obránce Vladimír Coufal (30) pomohl fotbalistům West Hamu k výhře 1:0 na hřišti Anderlechtu. "Kladiváři" si v Evropské konferenční lize udrželi i po třetím kole skupinové fáze stoprocentní bilanci. Kosovský tým Ballkani uspěl ve "slávistické" skupině 4:3 na půdě Sivassporu.

Trenér West Hamu David Moyes pošetřil před nedělním londýnským derby s Fulhamem řadu opor včetně Tomáše Součka, jeho tým přesto zvládl i třetí zápas. V 79. minutě rozhodl po spolupráci dvou střídajících hráčů útočník Gianluca Scamacca, jenž zužitkoval přihrávku Lucase Paquety.

Výsledky zápasů Evropské konferenční ligy

West Ham vede skupinu B o pět bodů před Anderlechtem. Ve druhém utkání deklasoval Silkeborg 5:0 rumunské FSCB.

Sivasspor dotáhl v závěrečné čtvrthodině dvougólové manko, přesto nakonec zůstal bez bodu. Ve čtvrté minutě nastavení zařídil Ballkani první vítězství ve skupině G útočník Krasniqi. Ve skupině G tak mají všechny celky čtyři body, protože Slavia doma podlehla 0:1 Kluži.

Tabulky skupin Evropské konferenční ligy

Fiorentina bez zraněného Antonína Baráka zdolala Hearts 2:0 a připsala si první vítězství. Ve druhém zápase skupiny A udržel lotyšský mistr RFS na svém hřišti i v oslabení bezbrankovou remízu s lídrem tabulky Basaksehirem. Obránce Petr Mareš odehrál za domácí celý zápas.

Plný počet bodů má po třech kolech Villarreal, který si poradil 5:0 s Austrií Vídeň. K vysokému vítězství přispěl hattrickem během 18 minut střídající útočník Morales.