Alonso o penaltách Leverkusenu: Moc nervózní jsem nebyl, klukům jsem hodně věřil

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Alonso o penaltách Leverkusenu: Moc nervózní jsem nebyl, klukům jsem hodně věřil
Xabi Alonso podle vlastních slov svému týmu při penaltách věřil.
Xabi Alonso podle vlastních slov svému týmu při penaltách věřil.
@bayer04_en
Trenér fotbalistů Leverkusenu Xabi Alonso (41) uvedl, že při vítězném penaltovém rozstřelu ve čtvrteční odvetě 2. kola Evropské ligy v Monaku nebyl příliš nervózní, protože jeho tým pokutové kopy trénoval. Myslí si, že dramatický dvojzápas s knížecím týmem Bayeru pomůže. Nebyl by proti, pokud by Leverkusen v osmifinále narazil na San Sebastian, za který Alonso hrál a jehož "béčko" trénoval.

Monako – Leverkusen 2:3 (2:4pen)

Německý celek úvodní domácí utkání s Monakem prohrál 2:3. V odvetě vedl 3:1, jenže Monako v 84. minutě snížilo a přes prodloužení se duel dostal až do penalt. V nich hosté vyhráli 5:3, jednu penaltu proměnil i český útočník Patrik Schick, který v 70. minutě vystřídal Adama Hložka.

"Klukům jsem před rozstřelem hodně věřil. Penalty jsme trénovali a dost se nám v nich dařilo, takže jsem popravdě nebyl moc nervózní," řekl Alonso na tiskové konferenci.

Uznal, že snížení Monaka na 2:3 jeho tým poznamenalo. "Poté to bylo hodně o udržení nervů, to bylo klíčové. Tahle zkušenost nám v Evropě pomůže," uvedl mistr světa a dvojnásobný evropský šampion se Španělskem.

Leverkusen před duelem v Monaku prohrál čtyři z posledních pěti soutěžních zápasů. "Nebylo snadné předvést v Monaku takový výkon, protože je to tým na úrovni Ligy mistrů, ale povedlo se nám to. Na to můžeme být pyšní," prohlásil Alonso.

"Je to poprvé, co jsem jako trenér došel s týmem do osmifinále. Byl jsem klidný a soustředil se, abych volil co nejlepší rozhodnutí. Mužstvo si vedlo dobře," mínil někdejší záložník Liverpoolu, Realu Madrid či Bayernu Mnichov.

Desátý tým německé ligy se dnes dozví osmifinálového soupeře, ve hře je i San Sebastian. "Mám k němu speciální vztah. Možností je spousta, ale San Sebastian by pro mě samozřejmě měl zvláštní význam," řekl Alonso.