Ústí nad Labem dramatizuje finálovou sérii, Nymburk doma přehrálo 90:66

Ústí snížilo stav finálové série. (archivní foto)
Ústí snížilo stav finálové série. (archivní foto)Profimedia
Basketbalisté Ústí nad Labem porazili ve třetím ligovém finále osmnáctinásobného šampiona Nymburk 90:66 a snížili stav série na 1:2. Severočechy, kteří se do bojů o titul probojovali poprvé v historii, táhl dnes za premiérovým triumfem americký rozehrávač Ty Nichols (27), který zaznamenal double double za 22 bodů a 11 asistencí. Hostům nestačilo 16 bodů Jitauriouse Gordona (25). Série hraná na čtyři vítězné zápasy pokračuje v pondělí od 18:00 znovu na hřišti Slunety.

Ústí nad Labem – Nymburk 90:66

Nymburk, který se chce vrátit na trůn po roční odmlce, utržil první porážku v letošním play off. Zaznamenal také nejvyšší prohru v sezoně. Nejhorším výsledkem byla zatím lednová porážka o 17 bodů (66:83) na hřišti Děčína.

Ústí zvítězilo nad Nymburkem potřetí v sezoně. Svěřenci trenéra Jana Šotnara potvrdili, že ve vzájemných zápasech vítězí v tomto ročníku zatím jen domácí týmy a navázali na předchozí triumfy 85:78 a 87:80. V utkání trefili 14 tříbodových pokusů, Nymburk proměnil jen čtyři.

Severočeši chtěli zapomenout na předchozí finálové porážky z Nymburka 86:89 a 71:93. Od začátku se opírali o bouřlivou kulisu a po vyrovnané první části vedli 14:10. Ve druhé čtvrtině se jim podařilo odskočit a i díky 10 bodům Nicholse šli do kabin s 13bodovým náskokem 36:23.

K rozhodujícímu trháku nastoupila Sluneta po přestávce. Po dvanácti bodech v řadě získali domácí vedení 51:31 a dál trestali každou chybu v soupeřově obraně. Po trojce Nicholse s klaksonem šli do poslední části s pětadvacetibodovým vedením 74:49. Ve třetí čtvrtině přestříleli Nymburk 38:26.

I přestože v závěrečné 10minutovce nechal trenér Šotnar některé hráče odpočívat, domácí už žádné drama nedovolili. Za ovací vestoje nakonec vyhráli rozdílem 24 bodů.