Pekhart šestým ligovým gólem pomohl Legii k výhře nad Štětínem a posunu do čela tabulky

Tomáš Pekhart se v tabulce střelců posunul na dělené druhé místo.
Tomáš Pekhart se v tabulce střelců posunul na dělené druhé místo.Profimedia
Tomáš Pekhart (34) vstřelil šestý gól v aktuální sezoně polské Ekstraklasy a Legii jím v dohrávce šestého kola pomohl k vítězství 4:3 na hřišti Štětína. Celek z metropole, který odehrál celý druhý poločas v oslabení, se posunul do čela neúplné tabulky.

Pogon Štětín –⁠ Legia 3:4

Pekhart ve 33. minutě odpověděl na úvodní branku Kamila Grosického a v tabulce střelců se jím posunul na dělené druhé místo za Erika Expósita ze Slasku (8). Legii v nastavení první půle zkomplikoval situaci Artur Jedrzejczyk červenou kartou.

Domácím krátce po změně stran vrátil vedení Efthymios Koulouris, ale Pawel Wszolek znovu vyrovnal. Pogonu nestačil k vítězství ani zásah Vahana Bičachčjana ze 71. minuty, protože za Legii se v závěru ještě trefili Juergen Elitim a Steve Kapuadi. Varšavský tým ani v osmém utkání ligového ročníku neprohrál.