Feyenoord po šesti letech šampionem. Nizozemský titul slaví i ex-sparťan Hancko

Feyenoord oslavuje před tribunou
Feyenoord oslavuje před tribunouProfimedia
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam si dvě kola před koncem zajistili nizozemský titul, před druhým Eindhovenem mají po dnešní výhře nad Go Ahead Eagles 3:0 nedostižný náskok 11 bodů. Jednou z hlavních tváří mistrovského týmu byl slovenský stoper Dávid Hancko, který po srpnovém přestupu ze Sparty Praha odehrál za Feyenoord 29 ligových zápasů a zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.

Třetí nejúspěšnější tým nizozemské historie získal šestnáctý titul, ale teprve druhý v 21. století.

Feyenoord vykročil za titulem po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Idrissi. Hned o tři minuty později zvýšil svým patnáctým ligovým gólem nejlepší střelec týmu Giménez. V úvodu druhé půle potvrdil výhru domácích Igor Paixao.

Detail zápasu Feyenoord - G.A. Eagles 3:0