Slovan Bratislava utrpěl na Kypru šestigólový direkt a do EL se nepodívá

Juraj Kucka v zápase Arisu se Slovanem.
Juraj Kucka v zápase Arisu se Slovanem.TASR
Slovan Bratislava odvetu play off o postup do skupiny Evropské ligy těžce nezvládl, na hřišti Arisu Limassol utrpěl debakl 2:6 a hlavní fázi soutěže si nezahraje. Slovenské šampiony čeká stejně jako loni útěcha v podobě Evropské konferenční ligy.

Aris Limassol – Slovan Bratislava 6:2

Slovan před týdnem doma zvítězil 2:1, už v 27. minutě odvety ale měl navrch kyperský celek po trefách Julia Szökeho a Yannicka Gomise. Na druhé straně záhy navázal na gól z úvodního duelu útočník David Strelec, ještě do pauzy ale přidal další zásah Gomis. Senegalský útočník završil v 51. minutě z dorážky hattrick.

Skóre navýšili Mihlali Mayambela a chytrým lobem Morgan Brown, v nastavení už jen zkorigoval Tigran Barsegjan. Slovan prohrál v Evropě druhý dvojzápas za sebou, ve 3. předkole Ligy mistrů nestačil na Maccabi Haifa.

Lugano – Royale Union SG 0:1

Do Evropské ligy neprošlo ani Lugano, které po úvodní porážce 0:2 podlehlo tentokrát doma 0:1 belgickému Saint-Gilloise. Záložník Roman Macek odehrál za švýcarský celek první poločas.